V dnešních dnech se stále více a více setkáváme hojně s novou a vyspělou technologií. Právě 3D tiskárny jsou jedním z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších hitů poslední doby, a není se tak čemu divit, jelikož jejich využití je velmi široké. Mnoho z nás si pod pojmem 3D tiskárna představí různé plastové modely charakterů z her, či jiné dekorativní předměty, které jsou sice také jedním z možných využití, avšak samotné 3D tiskárny si našli své místo také v průmyslové oblasti, hračkářství, lékařství, či dokonce ve stavebním průmyslu. Jednoduše se dá říct, že ať už se rozhodnete téměř pro jakoukoliv zakázkovou výrobu, pro kterýkoliv účel, 3D tiskárna je schopna Váš produkt vyhotovit.

reference jméno

3D tisk na zakázku 3d-tisk pak probíhá pravděpodobně nejběžnějším a nejužívanějším způsobem, tedy metodou FFM, jinak známou jako FFF. Při tomto způsobu se tisknou jednotlivé vrstvy, které vznikají při tavení plastu. Samotná metoda je označována jako aditivní, jelikož se zde materiál přidává (na rozdíl od běžnějšího a častějšího obrábění), díky čemuž je odpadového materiálu minimum. Vytištěný produkt pak může mít velikost i několik pouhých milimetrů, a jeho množství může být přizpůsobeno nejen sériové výrobě, ale také v podobě prototypů. Výrobek, který si ve 3D tiskárně necháte vytisknout, pak může najít své uplatnění například v oborech jako je auto motive, strojírenství, design, elektro, nebo (již výše zmíněné) hračkářství.

reference váza

Sami si také můžete zvolit vhodný materiál pro tisk. Na výběr máte hned z několika možností, kde najdete například PLA, ABS, PC – ABS, ASA, PET – G, FLEXI (neboli guma), WOOD (tedy materiál plněný dřevem), NYLON, či materiály technické, plněné Aramidem, Carbonem, nebo skleněnými vlákny. Samozřejmostí je také možný barevný tisk, přičemž tiskárna je schopna tisknout až čtyři barvy v jedné vrstvě.