Sáčky na zip potěší při třídění věcí


Zdědili jste byt po prarodičích a objevili jste v něm pravé poklady, o kterých by znalci retro stylu jen pochvalně zamumlali a gratulovali by vám k úspěchu? Jsou mezi nimi ještě poctivě vyráběné skleněné korálky, knoflíky a další bižuterie, ozdoby a podobné drobné předměty? Nebo tu dokonce máte sběratelské kousky, například odznaky, samolepky, zažehlovací výšivky, pivní tácky, etikety od zápalek a podobné skvosty? Pak by se vám mohly hodit sáčky na zip.

sběratelské etikety

Do každého sáčku pečlivě umístíte roztříděný materiál a ten pak uložíte do zásuvek v psacím stole nebo do fochů ve vestavěné skříni a můžete se s nimi pochlubit vašim blízkým při nejbližší vhodné příležitosti. Anebo je vezmete na nějakou sběratelskou burzu, kde je můžete vyměnit za jiné sběratelské kousky, případně je zpeněžit.

Sáčky na zip uchovají veškeré exponáty v původním stavu, vyplatí se z nich vytlačit před uzavřením většinu vzduchu, a to uděláte tak, že sáček s předměty uvnitř ponoříte do misky s vodou a ta se postará o to, aby odtud vzduch zmizel, jednoduše jej vytěsní, a vy pak jen sáček jednoduše uzavřete. Zabráníte tím oxidaci, která urychluje rozpad papíru i plastu, a je vhodné předměty skladovat i mimo dosah slunečních paprsků kvůli UV záření.

zápalky v krabičce

Zipové sáčky mohou posloužit i pro jiné drobnosti, než jen sběratelské předměty, brzy zjistíte, že bezpečně uloží uvnitř cokoli drobného, co by se poztrácelo v šuplíku psacího stolu, v kuchyni či v dílně, uplatní se u šicího stroje i v dětském pokoji, kdy si do nich vaše ratolesti uloží kuličky, figurky zvířátek, kostičky puzzle, pexeso a hrací karty, hrací kostky či dílky stavebnic. Jsou dobrou volbou i pro ukládání trvanlivých potravin, jako je mouka, strouhanka, sušené ovoce, oříšky, luštěniny či těstoviny. Sáčky mají velmi dlouhou životnost a tímto způsobem lze cokoli skladovat desítky let.