Jak správně používat peeling

Vyberte správný produkt

Zřejmě největším rozdílem mezi peelingy je velikost peelingových částeček. Čím více jemnou a suchou pleť máte, tím jemnější by měl peeling být. Dále je třeba přizpůsobit peeling problému, se kterým se potýkáte, a podle toho se bude také lišit složení produktu. Peeling může být například obohacen o kyselinu salicylovou, která pomáhá v boji s akné a černými tečkami.
mořské produkty

 Na výběr máte například cukrové či solné peelingy, kdy jak už jejich název napovídá, jsou částečky tvořené solí či cukrem, nebo mohou být z drcených broskvových jader či jahodových nebo malinových zrníček. Složení se liší i podle toho, zda chcete čistě přírodní produkt nebo vám na původu nezáleží.

Tip: Jednoduchý peeling si můžete vyrobit i doma. Smíchejte trochu kokosového oleje a mleté zrnkové kávy. Můžete používat každý den a to jak na obličej, tak na tělo.

S péčí to nepřehánějte

U peelingů rozhodně neplatí pravidlo, že čím více ho používáte, tím lépe. Vzhledem k tomu, že odstraňuje odumřelé kožní buňky, pokožka potřebuje čas k regeneraci, což při častém používání není dost dobře možné. Normální pleti a pokožce stačí obvykle používání dvakrát do týdne. Na trhu samozřejmě naleznete i produkty, které je možné používat každý den. Takové peelingy jsou podstatně jemnější a šetrnější než ty normální.  Vždy je ale potřeba produkt přizpůsobit pokožce.
tělový peeling

Důležitá je příprava

Peeling se vždy nanáší na vyčištěnou pleť, která má být trochu vlhká. Samotné čištění pomocí peelingu se provádí jemnými krouživými pohyby. I na jiných částech těla se postupuje obdobně. Pokožka musí být vždy namočená a pohyby by měly být pokud možno krouživé.

Netlačte

Produkty jsou sice přizpůsobeny na „obroušení“ starých buněk, ale to neznamená, že byste při jejich používání měli nějak příliš tlačit. Peeling splní svůj účel i při jemné aplikaci a masáži. Pokud budete tělo či obličej příliš drhnout, hrozí vám zbytečné poškození kůže.

Tip: Při používání produktů na tělo můžete zvolit i masážní rukavice.

Nedrážděte podrážděné

Pokud se vám na kůži objevilo větší množství pupínků nebo vyrážka, je vhodné peeling na nějakou dobu vynechat, ideálně do té doby, než potíže vymizí. Pokud byste aplikovaly peeling na podrážděnou pokožku, problémy by se akorát zhoršily, kůže by byla ještě více zarudlá a vyrážka mnohem bolestivější.

Nezanedbávejte následnou péči

Peeling je pokaždé potřeba důkladně smýt. Po osušení pokožky nezapomínejte na dostatečnou hydrataci a kůži namažte vhodnými krémy. Nepoužívejte ovšem tělové přípravky na obličej. I zde platí, že je třeba přizpůsobit obličejové krémy stavu vaší pleti.