Vana nebo sprcha?

Vybavení koupelny často závisí na tom, jaké možnosti vám tento prostor na hygienu umožní. Někteří by si přáli uložit se večer do vany a relaxovat, ovšem díky nedostatku místa se musí uspokojit s koutem a sprchou. A existují i lidi, kteří jsou v tomto směru moderní a mají jednoduše obojí.
Co je ale lepší, praktičtější a komfortnější varianta?
dřevěný nábytek koupelny

Sprchový kout – pohodlná varianta

Nelze každý házet na stejnou hromadu. Sortiment sprchových koutů je natolik rozmanitý, že si z jeho řad můžete vybrat naprosté skvosty. Jak už bylo řečeno, první, na co musíte hledět je bezesporu prostor, který máte k dispozici. Neméně důležitá je i cena a až v poslední řadě záleží na vkusu a samotném provedení.
Jaké kouty si můžete zakoupit?
–       s vaničkou (nižší nebo vyšší)
–       bez dna (obložené dlažbou) jsou velmi trendové a oblíbené
–       oblé nebo hranaté
–       vestavěné do prostoru vaší koupelny
Z pohledu údržby a čištění, se považuje sprchový kout za více hygienickou variantu. Snadno a rychle ho umyjete a udržíte v dokonalé čistotě. Největší problém sprchových koutů jsou skleněná dvířka, na kterých se usazují kapky vody a ty nevypadají hezky. Těch se však můžete snadno a rychle zbavit pomocí stěrky na okna nebo použitím přípravku, které zabrání jejich usazování.
Na závěr je nutné říct, že je sprcha daleko výhodnější z hlediska spotřeby vody.
luxusní koupelna domu

Vana – její prostor, luxus a relax

Mít v koupelně vanu je dobré obzvláště v případě, že máte doma malé děti. Ty koupání milují, často si libují v pocitu trávit v teplé vodě dlouhé minuty a hrát si v ní s hračkami do vody.
Zabírá však spoustu místa, vyžaduje velkou spotřebu vody a je o něco náročnější na úklid.Pokud vás ani toto neodradí, rozhodně si budete moci z čeho vybírat.
Sortiment vám nabízí například vany:
–       rohové
–       s vířivkou
–       pro seniory (sedací a s dvířky pro snadné vcházení)
–       kulaté
–       různých materiálů a provedení
Pokud však chcete mít obojí, ale prostor vaší koupelny vám to bohužel nedovolí, máte ještě jednu možnost. Můžete si zakoupit vanu, která vám bude sloužit současně i jako sprchový kout. Na trhu jich je dostatek, takže si určitě nebudete dlouho vybírat.