Vlčí smečka na lovu

Někteří lidé, především chovatelé dobytka se domnívají, že vlci loví jen tak pro zábavu. Ale není tomu tak, vlci loví jen, pokud mají hlad. Vlk má výborný sluch a čich. Kořist dokáže ucítit až na vzdálenost 3 kilometrů. Při pronásledování kořisti je schopný vyvinou rychlost až 60 km/h. Vlk je zvíře žijící ve smečce, díky tomu dokáže společnými silami ulovit i mnohem větší zvíře. Zde si můžete přečíst, kolik má taková vlčí smečka členů .
dva vlci
Složení potravy
Vlci loví převážně vysokou zvěř, ale také hmyz a hlodavci. Většinou se specializují na určitý druh kořisti podle toho, kde žijí. Povětšinou si vybírají stará nebo nemocná zvířata.
Způsob lovu
Vlci díky tomu, že žijí ve smečce také společně i loví. Jejich taktika je poměrně jednoduchá, jeden či několik vlků pronásleduje stádo a upoutává pozornost. Mezitím zbytek vlčí smečky vybrané stádo obklíčí. Poté již stačí vyvolat paniku a přimět zvířata k pohybu. Silnější a zdravá zvířata uprchnou a opustí ta slabá. Vlci si z těchto slabých jedinců vyberou toho podle nich nejzranitelnějšího a začnou ho štvát. Při této honičce na nebohou kořist útočí a to především na slabiny jako je čumák, břicho a nohy. Zajímavé je, že při běhu vlci běží v řadě za sebou a pokud se ti v čele unaví, vymění si místo s těmi vzadu. Tento propracovaný systém jim tak umožňuje pronásledovat kořist na dlouhou vzdálenost a také velkou rychlostí.
osamnělý vlk
Vlci mají velmi dobře promyšlenou strategii lovu. Například v zimě v zasněžené krajině běží ve stopách kořisti, díky tomu se nemusí vysilovat vyšlapáváním vlastní cesty ve sněhu. V průběhu roku běhají ve svých vyšlapaných cestičkách, což jim také šetří energii. Navíc velmi dobře znají své teritorium a používají různé zkratky.
Vlkům se také říká „lesní doktor“ jelikož les tzv. čistí od nemocných zvířat a udržují stabilní rovnováhu. Na posezení dokáže vlk sníst až 9 kg masa. Dokonce si část své kořisti zahrabávají, aby ji mohli sníst později. Ovšem často se stává, že jim zásobí najde a sní někdo jiný.