Chcete vlastní webové stránky bez výdajů?

Jak to tedy s těmi stránkami vlastně je? Webové stránky, tak jak je známe jsou výsledkem strojového kódu, který však běžný uživatel nevidí. Tento kód není nikterak složité se naučit. Většinou se jedná o jazyk html. Jedná se o textový řetězec, který můžete napsat klidně ve wordu, nebo v poznámkovém bloku a pokud jej napíšete správně, pak z něj webový prohlížeč umí přečíst, jak web bude vypadat. Jak budou rozložené jednotlivé části, jaký bude titulek stránky, jaké budou barvy stránek, a i samotný obsah, ať již textový, či obrazový. Dále jsou také často používané skripty java a php. Javu zpracovává počítač koncového uživatele, kdežto php server, na kterém je web umístěn.
kódování www
To zní poměrně složitě že? Není to ale nutné, existují spousty uživatelsky přijatelných editorů, kde si web můžete vytvořit i s minimálními uživatelskými schopnostmi. Kde založit veb s takovým editorem se dozvíte na . Zkuste například e-stránky, webnode, nebo web zdarma. Do některých je pak potřeba uživatelské prostředí doinstalovat. Nejpoužívanější prostředí je v dnešní době WordPress. Ten nainstalujete zcela zadarmo, a dokonce i v českém jazyce!
Můžete si pak vybrat libovolný design. Naleznete téměř nekonečný seznam šablon všelijakého vzezření. Každou z těchto šablon si pak můžete ještě libovolně upravit. Dále pak přidáváte články, rubriky, obrázky, videa a spousty dalšího obsahu. Některý obsah pak můžete například zaheslovat, nebo zpřístupnit až jako součást vyplnění nějakého kvízu.
wordpress pozadí
Pokud si pak za službu připlatíme, můžeme získat spousty šablon a funkcí navíc, jako je například možnost propojení komentářů s emailem, heslování stránek, vytvoření jednoduchého e-shopu a tak dále a tak dále. Také získáte doménu druhého řádu, to znamená, že můžete získat snadno zapamatovatelnou adresu pro svou internetovou prezentaci.
Až někdy budete mít chviličku, vyzkoušejte si udělat vlastní stránky!

Publikováno v Www