Sprchování před koupáním

Sprchování před vstupem do bazénu je opravdu velmi důležité, kdy ze sebe musíme umýt veškeré nečistoty, aby neznečišťovali veškerou vodu v bazénu.

Sprchování před koupáním

Dbejte na čistotu

Velmi důležitá je u bazénu čistota, protože se nikdo nechce jistě koupat ve špinavé vodě, což není vhodné ani pro naše zdraví. Abychom tedy znečištění předcházeli, tak je nutné mít vhodnou filtraci, která se u domácích bazénu nejčastěji řeší pomocí pískové filtrace, která zachycuje veškeré nečistoty a už je nepustí zpátky do oběhu vody. Zde je důležitý dostatečný výkon a pravidelné čištění s výměnou písku.

ručník v koupelně

Nesmí chybět ani chemie, kdy takovým základem je chlór, který hubí i veškeré zelené organismy, což by mohlo znamenat fatální zanešení vody. Proto abychom znečištění co nejvíce zmírnily, tak je dobré se před vstupem do bazénu vždy osprchovat. Z toho důvodu se sprchujeme i na veřejných bazénech, protože na našem těle i plavkách jsou nečistoty, které by se všechny zanesli do vody. Přeci jen je lepší se o bazén starat a vždy se předem osprchovat, protože díky tomu nás čeká bezstarostná koupací sezóna plná zábavy.

Solární sprcha

Sprchovat se ledovou vodou není někomu moc v létě příjemném, protože rozdíl teplot je až nepříjemný. Aby nám byla tato činnost příjemnější, tak je dobré mít vodu vlažnou, která ovšem stále příjemně ochladí. Tahat teplou vodu z domu by bylo na dlouho a finančně náročné, přičemž na zimu ji venku mít kvůli zamrzání nemůžeme. Mnohem elegantnějším řešením je solární sprcha, kde připojíte přívod vody a nic víc nemusíme řešit.

kropící pistole

Je to dáno tím, že sprcha využívá solární energie ze Sluníčka, což jí umožňuje vodu hezky ohřívat. My potom sprchu spustíme, kdy se hezky osvěžíme vodou s příjemnou teplotou, a ještě k tomu spláchneme ze sebe veškeré nečistoty, což je důležité pro čistý bazén, jenž nebude potřebovat tolik chemie. Máme na výběr ze spousty designů, takže je jen na Vás, který výrobek zvolíte. Můžete mít pevný sloupek s upevněnou hlavicí, ale hlavice může být i pohyblivá, kdy se s ní dá manipulovat v ruce.