První krůčky dítěte

Dítě se neustále vyvíjí a učí se nové věci, které bude v životě potřebovat. Jednou z nich je rozhodně chůze, která se dá velmi ulehčit správným chodítkem.

První krůčky dítěte

Bez rovnováhy to nepůjde

Každé batole se rádo hýbe, kdy nejprve začíná plazením po zemi, protože to je nejsnadnější a zároveň má dítě velmi dobrou stabilitu. Postupně tak hýbe končetinami a zjišťuje, jak se nejlépe začít pohybovat z místa na místo. Následně to přejde na plazení po čtyřech, kdy je to taková fáze před samotným chození po dvou nohách. To už není vůbec tak jednoduché, protože je zapotřebí velmi dobrá stabilita a orientace v prostoru.

dítě na louce

Pro nás je chození velmi důležité, ale u dítěte musíme myslet na to, že je to poprvé v životě, co se má postavit na vlastní nohy a začít samostatně chodit. K tomu mu můžeme samozřejmě ze začátku začít pomáhat přidržováním, protože najít stabilitu a rovnováhu není ze začátku nic snadného. Úplně přesně se nedá říct, kdy se dítě naučí chodit a jak dlouho mu to bude trvat, protože u každého je to individuální. Rozhodně na potomka netlačte, protože všechno má svůj čas a sami uvidíte, že za chvíli bude běhat jak ďas.

Pevné chodítka

Jak už jsme zmínili, tak do začátku pro získání stability je opravdu dobré mít pevný bod, o který se dítě může nádherně opřít. Po pevném uchopení je totiž mnohem snadnější začít hezky chodit. Problémem je, že pevné body se nemůžou hýbat, takže chůze je omezená a my dítěti nemůžeme neustále pomáhat, protože je dobré jej naučit určité samostatnosti. Chodítka pro děti https://www.chytraliska.cz/kategorie/drevene-hracky-pro-nejmensi-a-miminka/choditka-pro-deti/ umožňují pohyb téměř všude, takže se jej dítě hezky uchopí a může začít chodit všude možně.

venkovní procházka

Je to skvělá příprava pro úplně samostatné chození, protože se naučí potřebný pohyb, a ještě k tomu získají jistotu. Produkt má čtyři kolečka, protože to je nejsnadnější způsob, jak dosáhnout stabilního zařízení, které se snadno hýbe. Chodítko je ze dřeva, protože to je přírodní materiál, jenž nijak neškodí zdraví. Na chodítku jsou různé prvky, s kterými si může dítě hrát, takže ho využije na plno, a to za každé situace. Sami uvidíte, že je to dobrá opora.