Aby podnikatelé nestrádali

Umíte si představit soukromého podnikatele, který by provozoval svoji firmu bez toho, že by mu tato dostatečně vynášela? Dokážete si představit, že by tento ze svého podnikání vůbec nic neměl, respektive by do něj jenom strkal stále další a další peníze z vlastní kapsy? Pochopitelně nedokážete. Ani vy, ani já.

Soukromé podnikání má přesně opačný důvod své existence. Je tu od toho, aby vynášelo, aby si vydělalo dost na svůj vlastní chod a navrch ještě uživilo toho, kdo se mu věnuje.

Ovšem realita je taková, že není podnikání, u kterého by byl zisk zajištěný kdykoliv. Často se stává, že i ta nejperspektivnější firma zabředne do problémů, které se podepisují i na její výnosnosti. A když se pak takovým podnikáním zrovna nedá dost vydělat, musí se peníze na jeho nápravu sehnat někde jinde. A obvykle je tu řešením půjčka.

mince v šeru

Ano, nejen spotřebitelé, ale i podnikatelé si v případě potřeby mohou peníze půjčovat. A platí pro ně vlastně přesně totéž, co pro spotřebitele. Tedy to, že než nějakou půjčku dostanou, musí tomu, kdo ji může poskytnout, prokázat, že půjčené peníze i s úroky vrátí.

Ovšem podnikatelé, kteří jsou v ekonomických problémech a nic se jim nedaří, obvykle žádají někde v bance marně. Půjčky se tam sice poskytují, ale ne těm, kteří mají nízké příjmy, nepříjemné záznamy v registrech dlužníků a podobně. Takoví žadatelé nejsou bonitní a nemají tedy naději na to, že by jim byla půjčka přiklepnuta.

kreditní karta

Ale ani ti si ještě nemusí zoufat. Protože se u nás nabízí i nebankovní hypotéka bez registru, a na tu dosáhnou i žadatelé ve skutečně velkých nesnázích.

U nebankovní hypotéky totiž stačí dát do zástavy coby záruku splácení nějakou nemovitost. A kdo může takovou záruku poskytnout, tomu tady obvykle půjčí, a to klidně i nemalé peníze.

A tak je nebankovní sektor nejednou spásou pro podnikatele v nesnázích. A na své si tu můžete přijít i vy.