Květinové dekorace

Květinové dekorace

Pokud vás okouzlí pohled na výlohy květinářství pokaždé, když jdete okolo, možná by vás zajímala i možnost zkusit si sami naaranžovat nějakou pěknou květinovou výzdobu. Velmi oblíbené jsou aranže různých suchých květů a dalších doplňkových dekorací. Dnes už není problém zakoupit různé potřeby k aranžování Lepaso. Pomocí nápaditých návodů na internetu pak snadno zhotovíte krásné ozdobné věnce na dveře, až už s podzimní, vánoční nebo jarní tématikou. Velmi hezky působí i květinové aranžmá do vázy, květináčů nebo moderních závěsných skleněných koulí. Výborně se tak dá vydekorovat jak interiér domu či bytu, ale i venkovní zahrada.

kvetiny

Živé květiny

Aranžování květin je datováno už ve starověkém Egyptě, kde se honosně zdobily hodovní tabule květinovými girlandami, které měly za úkol příjemně provonět vzduch. Dnes se s aranží květin setkáváme v podstatě na každém kroku. Často jsou květiny vidět nejen v květinářstvích, ale čím dál častěji se objevují i jako dekorace výloh, obchodních domů či restaurací. Jednoduchá kytice z živých květin určená do vázy je často nahrazena daleko sofistikovanější verzí různě vydekorovaných květů. Dnes jsou k vidění složitější kaskádovité vazby a kombinace nejrůznější druhů květin. Moderní je v současnosti také různé barvení a dobarvování okvětních lístků, či kombinace s dalším dekoračním materiálem.

venec

Suché květiny

Velmi oblíbené a stálé jsou dekorace a aranžmá ze sušených květin. Tyto květiny si lze vypěstovat ze semínek na zahrádce. O to cennější jsou pak dekorace, které jsou nejen vlastnoručně vytvořené, ale ještě doma vypěstované. K aranžmá se využívá speciální aranžovací hmoty, do které se květiny zapichují. Dají se pak použít na různé příležitosti. Ať už pro vyzdobení domácnosti nebo jako dekorace při příležitosti třeba českých dušiček, vánoc nebo jiných významných svátků.