Znáte cenu vašeho auta?

Koupíte si nové auto a od té chvíle jeho hodnota klesá. Už tím, že jste si ho koupili, tak ztratilo něco ze své hodnoty. A jaká bude jeho hodnota za rok? A za dva? A co když ho budete nuceni prodat? Využijete autobazar nebo zkusíte dát inzerát? Tak i tak byste měli mít představu o ceně vozu. V tom vám může pomoct online ocenění auta.

Chcete-li prodat své auto, můžete si říct o jakoukoliv cenu, ale musíte najít kupce. Tak jako kupec má svou představu o tom, kolik za ojeté auto chce dát, ale musí najít prodejce, který s cenou bude souhlasit. Cena auta tak závisí na obou, jak na prodejci, tak na kupci. A najít shodu může být někdy problém.

auto

Pokud ale chceme mít alespoň přibližnou představu, za kolik by se naše auto dalo prodat, můžeme pohledat na internetu stránky, kde najdeme online ocenění auta. Stačí vyplnit pár údajů, značku vozu, rok výroby, zdali je to jen základní model nebo jestli jsme přikupovali něco nad základní výbavu a internet nám vyhodí přibližnou cenu vozu. To ale neznamená, že pokud budeme prodávat auto přes inzerát, nemůžeme si říct o vyšší cenu. Můžeme, ale musí se najít kupec, který na naši cenu přistoupí.

dohoda

Chcete-li prodat své ojeté auto, tak to máte už máte představu, jestli si koupíte auto nové, nebo jestli koupíte opět ojeté. Důvody pro výměnu auta mohou být různé, třeba je vaše stávající auto moc velké a tím má i zbytečně velkou spotřebu pohonných hmot, nebo opačně, je vaše stávající auto malé a vám se rozrostla rodina a potřebuje větší, pohodlnější auto. Vždy je výhodné stávající auto ještě prodat a získat nějakou tu korunu. Online kalkulačky nejen na ocenění našeho ojetého vozu, ale i na srovnání pojištění, cen energií nebo dokonce výpočet důchodu jsou velice praktické. Pokud se v dané oblasti vůbec neorientujeme, můžeme získat alespoň základní přehled o ceně zboží nebo služby.