Vchodové bezpečnostní dveře mohou být i ozdobným prvkem


Bezpečnostní dveře jsou důležitým zabezpečovacím místem v bytech a domech. Pokud se pachatel pokusí do bytu skrze dveře proniknout, představují pro něj těžko překonatelnou bariéru, navíc je mnohem jednodušší přesvědčit pojišťovnu, aby škodu nahradila, když se jedná právě o dveře bezpečnostní.

Vchodové dveře vždy vybírejte po konzultaci s odborníkem, se specializovaným prodejcem. Může Vás totiž upozornit na celou řadu okolností, které jsou pro volbu naprosto zásadní. Získáte jednak celkový přehled o situaci na trhu, a pak Vám bude doporučeno více variant, ze kterých se budete rozhodovat.
dveře v interiéru

Dveře bezpečnostní, to nejsou jen ocelová vrata

Ještě předtím, než se na odborníky obrátíte, byste však měli mít jasno v některých základních věcech:

O jaké dveře se bude jednat? Budou to dveře do bytu, nebo do domu? Jaké jsou rozměry dveří, jedná se o rozměr běžný, standardní, tedy buď 90 x 197, nebo 80 x 197? Nebo půjde o dveře vyráběné na míru? Budou to dveře jednokřídlé, kterých je většina, nebo půjde o dveře dvoukřídlé, které se stále vyskytují v některých starších bytech a domech?

Půjde-li o dveře vchodové, měly by být pochopitelně osazeny bezpečnostními prvky.  Záležet by také mělo na jejich vzhledu, bezpečnostní dveře, to nejsou jen ocelová pancéřová monstra, ale mohou být účelová a zároveň velmi pěkná i ze dřevěného masivu. Bezpečnostní prvky jsou v tomto případě namontovány uvnitř dveří.

Měli byste se také předem rozmyslet, jakou bezpečnostní třídu dveří zvolit. Bezpečnostní třídy jsou na stupnici od 1 do 5, čím je číslo vyšší, tím je vyšší míra zabezpečení.  Běžně prodávané dveře mají úroveň zabezpečení 3 a 4, jde především o to, kolika prvky budou dveře osazeny (zakotvení dveří do podlahy a zárubní).
kostkované schody

Odolnost proti požáru a zvuková izolace

U bezpečnostních dveří se Vás budou odborníci ptát, jak moc je potřebujete utěsnit před venkovním hlukem, a jaký protipožární standard by měly splňovat.

Musíte se rovněž rozhodnout, jaké příslušenství ke dveřím pořídit, zda budou mít k dispozici kukátko a bezpečnostní páku, jaké bude kování a dveřní klika. Příslušenství se dá barevně sladit s celkovým vzhledem dveří, nechte si předložit příslušný vzorkovník. Nejlepší je pochopitelně takové dveře vidět jako hotový výrobek

Zajímat Vás bude samozřejmě také cena, obvykle se u běžně prodávaných modelů pohybuje řádově kolem 35 tisíc korun.