Ubytování v penzionu v Českých Budějovicích rozhodně nebude žádná nuda

Kdo se vypraví do Českých Budějovic, může tu prožít mnoho krásných chvil. Tento kout republiky nabízí celou řadu možností vyžití – historické památky, nádhernou přírodu, romantická zákoutí, a to vše v okruhu desítek kilometrů od českobudějovického centra. Ubytování České Budějovice penzion nedaleko od městského parku Stromovka přímo vybízí ke klidu a pohodě a k usednutí na kolo s cílem projet se podél Vltavy až k zámku v Hluboké nad Vltavou.

českobudějovické náměstí

Pokud vám však nebude přát počasí a budete chtít spočinout alespoň chvíli ve městě, využijte tamní pohostinnosti a typické pohodové atmosféry v jednom z nejkrásnějších koutů naší země.

Tipy na výlet v Českých Budějovicích

Černá věž – byla postavena v období renesance a dodnes je významnou dominantou města. Jestliže toužíte vychutnat si jedinečný pohled na budějovické centrum, musíte zdolat více než dvě stovky schodů a vystoupat do výšky 46 metrů. A my můžeme dodat jediné – stojí to za to.

sportoviště ve městě

Soutok Malše Vltavy – Když se vás někdo zeptá, co je typické pro Mělník, možná si vybavíte soutok Labe s Vltavou. Dokonce se o tom zpívá v jedné lidové písni. O Budějovicích není příliš známo, že rovněž leží na soutoku dvou řek, přitom je tamní soutok romantičtější a působivější. Soutok je lemován několika parky, je zde vybudována rekreační zóna vhodná pro odpočinek, sportovní a pohybové aktivity, vede tudy několik cyklotras a můžete tu strávit v příjemném rozpoložení spoustu hodin.

Vyhlášené restaurace, čajovny a cukrárny – restaurace Pavlač, cukrárna Sluníčko, Kremrolka a U Broučků, Rollo&Cafe, Čajírna a Kafírna na Hradební a U Tří Lvů, Čajovna Šedý útes, to jsou jen některé tipy na trávení volného času ve městě, pokuji zrovna nezvolíte být někde v přírodě, kupříkladu v údolí Vltavy u zříceniny hradu Dívčí Kámen, u oppida Třísov, u kláštera Zlatá Koruna nebo v Českém Krumlově.