Terasové dřevo

Už jste někdy zažili, že jste se v létě prošli po vyhřáté kachlové či dlaždicové terase? Moc příjemný zážitek to jistě nebyl. Horkost je velkou nevýhodou výše zmíněných materiálů. Ideální je proto jako materiál zvolit terasové dřevo. Blíží se léto, ideální čas přemýšlet o tom, jak zvelebit okolí vašeho domu. Velmi populární prvkem se v posledních letech stávají otevřené terasy. A není se čemu divit. Jejich vlastnosti totiž potěší každého. V létě je člověk obklopen paprsky slunce, vůní okolní přírody i zpěvem ptáků. V zimě je terasa ideálním prvkem pro děti. Když nasněží, krásně si na ní postaví sněhuláka.

Vroubkované terasové dřevo

Aby byl pobyt na terase příjemný za každého počasí, je dobré použít dřevěnou podlahu. V létě totiž absorbuje teplo, a proto nebude pálit, jen příjemně hřát. V zimě zase díky vroubkované struktuře terasa nebude klouzat, bezpečí je tak zaručené.

Na výběr má zákazník z evropských či exotických dřevin. Levnější variantou se zdají být ty evropské, navíc čekací doba na ně není tak dlouhá, jako u těch exotických. Ty mají ale zase jednu bezespornou výhodu, jsou kvalitnější, a proto se u terasy nemusíte bát poničení. Tomu všemu samozřejmě napomáhá i pro daný typ dřeva určená péče v podobě impregnace nebo terasového oleje.

Dřevěná klidná terasa

Umělé materiály pomalu ale jistě mizí ve stínu těch přírodních. Ty jsou mnohem praktičtější, kvalitnější a zkrátka vzhledově se jim nic jiného nevyrovná. Jedním z nejlepších pocitů je totiž našlapování na jemně hřející dřevo, které vyvolá příjemný pocit blaha a bezpečí, který vám zaručeně zajistí terasové dřevo společnosti Gardina. Ta na českém trhu působí již 14 let, nemusíte s proto bát. S nespočtem zkušeností vám specialisté poradí, jak nejlépe dřevěnou podlahu nainstalovat jak o ní pečovat. Zážitek z bytí na vaší terase tak zůstane dlouholetý a jen tak nevyprchá.