Před stěhováním v Liberci musíte vše zabalit do krabic

Banánové krabice – kdejaký článek vám je doporučí a není divu, vždyť je pořídíte v mnoha obchodních centrech zcela zdarma a snesou i zátěž, která pro některý karton představuje destruktivní záležitost. Podmínkou je ovšem mít krabici i s víkem, bez víka je nemůžete stavět na sebe, tak na to nezapomínejte. O tyto „banánovky“ je však mezi lidmi velký zájem a stává se, že je prostě včas neseženete. Nespoléhejte na to, že je za pár dnů pořídíte v potřebném rozsahu, raději si kvalitní kartonové krabice (i s víkem) rezervujte u stěhovací firmy stěhování Liberec Stěhování Mamut, anebo je nakupujte ve specializovaných e-shopech.

krabice na stěhování

Popsat krabice, anebo ne – kdo má jen pár věcí a stěhuje se do vybaveného bytu nábytkem, anebo se např. jako student vrací domů z podnájmu, tomu stačí pár krabic a s označováním si nemusí lámat hlavu. Stoupá-li ovšem počet krabic nad deset, pak už je značení nutností. Značit je můžete dvěma způsoby. Ten první rozlišuje jednotlivé místnosti, takže např. modrý puntík patří do ložnice a červený do obýváku. Druhý způsob označuje sbalené věci podle priorit při vybalování a zdá se, že je výhodnější, než ten předchozí. Když si totiž „ucpete“ všechny pokoje krabicemi, budete z toho ve stresu a v depresi. Naopak když budete mít krabice jen v jedné místnosti, kterou dočasně obětujete na sklad, budete v poklidu rozbalovat jednu po druhé a odnášet věci na své místo. Prioritní krabice by měly tedy být v popředí a ty, co počkají třeba týden, až úplně vzadu.

posezení v kavárně

Aby vám zbyla energie na zabydlování – i přesto, že ten největší podíl obtížné práce vykonají stěhováci, nespoléhejte na to, že v jednom zátahu všechno vybalíte, že se zabydlíte za několik hodin, nebo to dokonce zvládnete v jednom kuse i přes noc. Pracujte pěkně v poklidu, každý den jen dvě až tři hodiny a pak si dopřejte procházku v přírodě nebo dobrou večeři v nějaké restauraci, případně posezení v kavárně nebo v cukrárně. Občas takový ovocný dortík s mátovým čajem nebo s kávou přijde vhod i tehdy, když se snažíte jíst zdravěji.