Pomocná ruka pro podnikatele

Každý, kdo podniká zjistí, že se nejedná o nic převratného. Pravdou může být, že se vymaní z okovů zaměstnání a získá pomyslnou svobodu. Jenže poté co začneme se svým vlastním byznysem zjistíme, že máme práce nad hlavu. Konkurence nám nedá spát, nevypočítaví zaměstnanci nás děsí a snažíme se ušetřit kde se dá.
brýle na pc.jpg

V podnikání se střídají dva základní cykly. Období, kdy jsme ve fázi růstu a naše výrobky na trhu posilují a místa, kde naše podnikání skomírá.

Jsou to časy, kdy naše výrobky nejdou na odbyt, dodavatelé mají své vlastní problémy, tudíž dochází k opožděným dodávkám a odběratelé ztrácejí zájem o naše produkty. S těží udržíme firmu v chodu a občas máme problém uhradit i ty nejzákladnější výdaje.

V této fázi přichází na scénu podnikatelský úvěr. Ten by měl podnikateli pomoct postavit se zpátky na nohy a zajistit opětovný rozjezd jeho podnikání. Získat takovou půjčku dnes není moc snadné. Jelikož každá banka si chce pokrýt svá rizika kontroluje solventnost a likviditu dané společnosti. Pokud se pro banku nacházíme v červených číslech nemáme šanci získat klasický úvěr.

Pokud nejsme vhodnými klienty pro korporátní sektor banky musíme se poohlédnout jinde. V rámci pátrání můžeme zabrousit i do nebankovních částí.

Zde je pro podnikatele již o něco přívětivější prostředí. Jsou to místa, kde instituce neřeší likviditu podnikatele ani solventnost a rating berou s nadhledem.
podpis půjčky.jpg

V rámci nebankovního sektoru je podnikatelská půjčka řešena formo kontokorentu. Zde je danému uživateli nastaven limit, který může čerpat. Následné splacení probíhá buď na konci období nebo až má dostatek finančních prostředků. Neexistují žádné sankce za předběžné splacení nebo penále.

Podnikat dnes může opravdu každý. Bohužel bankovní sektor nepředstavuje moc přívětivé prostředí pro začínající podnikatele. V rámci nebankovních společností jsou však půjčky, které nabízejí možnost vzchopit se a rozjet svůj byznys znovu.