Budete se muset pěkně otáčet

A on to zase není tak špatný nápad být švadlenou na volné noze. Nepatřit už do konfekční výroby a začít tak trochu vnášet do šití vlastní nápady a kreativitu. Příležitostí budete mít spoustu. Ale pořád váháte, zda do toho jít, nebo nejít? Toť přímo hamletovská otázka!
halenka na figuríně.jpg

Co Vás drží při zemi?

Když to vezmete suma sumárum, doposud máte teplé místečko ve fabrice. Dostáváte každý měsíc plat. Není to sice mnoho na to, že jste plně kvalifikovaná švadlena. Ale je to určitá jistota. Veškerý materiál a pomůcky dostanete až pod nos také. Tak proč to měnit! V případě podnikání v oboru Vás čekají jen samé výdaje za krejčovské panny všech velikostí, materiál a ostatní pomůcky.

Co Vás táhne k podnikání v témže oboru?

· Budete svou paní, když se stanete samostatnou jednotkou. Svým umem si získáte vděčnou klientelu. Nakonec už nyní máte pár klientek, které oblékáte. A jednu krejčovskou pannu také! Investice tedy o jednu pomůcku klesnou.

· Když bude nejhůř, začnete prozatím opravovat prádlo a oblečení. Ne že by to lecjaká hospodyňka neuměla, ale nemá na to čas!

· Ale také se můžete dostat až do pozice dámské krejčové pro přehlídková mola. Nikdy nevíte, s kým se během podnikání seznámíte!

Podívejte se, jestli máte prostory k přijímání klientek a také prostor pro krejčovské panny, abyste mohla mít rozdělané zakázky, potom je Vaše váhání zbytečné. Máte chuť se pustit do práce, která Vás bude bavit? Do práce, které opravdu rozumíte? Tak není co řešit.
mladá švadlena.jpg

Víte, jak málo je lidí, kteří dokonale ovládají své řemeslo? Dneska jsou všichni studovaní. Mají maturity, leckdy s úrovní základních škol. A kolik vysokoškoláků si platí studia, protože na to rodiče mají? Ale pořádné řemeslo nikdo už nedělá! To je Vaše velká příležitost! I když nebudete mít zpočátku na růžích ustláno a budete muset hodně pracovat, přijde čas, kdy budete moci zvolnit.