Otázky před koupí kočky


Většina lidí má pocit, že kočky jsou lehce zvládnutelná zvířata, proto jsou pro ně lepší volbou než například pes. Jsou nezávislé, dokáží se o sebe v jisté míře postarat sami a nevyžadují tolik pozornosti. I s kočkou ovšem budete mít určitou práci. Než se pro její koupi rozhodnete, zamyslete se nad několika věcmi.
kočka a plot

1.      Kočku jen tak nevycvičíte

Především pokud si kočku hodláte pořídit do bytu, měli byste počítat s tím, že i přes veškerou snahu se kočka jisté věci nemusí naučit. Například používat kočičí záchod. V tomto případě se snažte přání zvířete respektovat, přesunou „pomůcky“ na místo, kde je to kočičce příjemné a postupovat opravdu velmi pomalu. Čím starší kočka je, tím hůře se novým věcem učí. Začněte tedy už od kotěte.

2.      Kastrovat či nikoli

Kastrace není pojem související pouze s kočkami, ale také s kocoury. Nemáte-li s chovem koček doposud žádné zkušenosti, budete zřejmě nepříjemné překvapeni, až váš kocour dosáhne pohlavní vyspělosti a začne si své území značkovat. Váš byt začne brzy velmi nepříjemně zapáchat.,
kočka a jídlo

3.      Pelíšky a jiné hračky

Kočka je tvor, který má rád své soukromí. Ráda se před vámi na nějaký čas schová a odpočine si od nenechavých rukou vašich dětí. Pořiďte (či vyrobte) jí tedy pelíšek. Měl by být ideálně uzavřen ze tří stran, aby se v něm kočka cítila opravdu bezpečně. Skvěle vám postačí například stará krabice.
Co se týče škrabadel a jiných hraček, na trhu jich najdete spousty. Investujte zpočátku do těch levnějších, neboť se nemusí kočce zalíbit.

4.      Mléko není to pravé

Důležitým faktorem je i strava kočky. I když těmto tvorům kravské mléko velmi chutná, není pro ně ideální a mají z něj střevní potíže. Dopřejte jim granule či kaple obsahující potřebné vitamíny. Pokud na mléku trváte, speciálně upravené pro kočky se dostane koupit v potřebách pro chovatele. Za něj už si ale připlatíte.