Není hypotéka jako hypotéka

Pokud nechcete nikomu dokládat, co si za půjčené peníze pořídíte, tak je tím nejlepším finančním produktem pro vás právě americká hypotéka. Výhodami nebankovní americké hypotéky je totiž především to, že je na rozdíl od jiných půjček bezúčelová, což znamená, že si za půjčené peníze můžete pořídit cokoli chcete. Často se tak americká hypotéka využívá k tomu, abyste za získané peníze rekonstruovali svůj dům bez dokládání faktur, abyste si za ně koupili automobil anebo vyplatili jiné půjčky.

dolary

Jakou půjčku zvolit? Účelovou anebo bezúčelovou?
Jistě vás tedy napadá, že tato půjčka je ve skutečnosti mnohem výhodnější než jiné typy půjček, protože člověka, který si ji vyřídí mnohem méně zatěžuje. Je tedy jasné, že se tato výhoda musí promítnout do ceny půjčky, respektive do úroků, jaké budete za takovou půjčku splácet. Ano, je to tak. Zatímco klasickou účelovou půjčku si můžete pořídit již od tří procent úroků, tak úroková sazba u neúčelové americké hypotéky se zpravidla pohybuje v rozpětí šest až jedenáct procent na úrocích. To je jistě znatelně více, takže je na místě, aby si každý dobře rozmyslel, která půjčka je právě pro něj ta pravá.

pokladnička

Ovšem je zde ještě jedna věc. K tomu, abyste si mohli vyřídit americkou nebankovní hypotéku potřebujete mít ve vlastnictví nemovitost, kterou se za svou půjčku zaručíte. A může to být prakticky jakákoli nemovitost od garáže, přes zahradní domek až po rodinný dům či byt. Záleží jen na vás, jak hodnotnou nemovitost zvolíte, ovšem vždy byste měli mít na paměti to, že od celkové odhadní ceny nemovitosti se bude odvíjet maximální hranice výše vaší půjčky. Takže pokud třeba pomýšlíte na to, že si za půjčené peníze zrekonstruujete svůj starý byt od základů, tak garáž by v tomto případě nemusela stačit.

Každopádně, ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ půjčky, tak myslete na to, že banky své klienty posuzují až příliš přísně, kdežto nebankovní domy svým klientům slibují individuální a vstřícný přístup.