Nechte si zlikvidovat vozidlo


Stojíte před otázkou jak se zbavit nepojízdného automobilu nebo vraku? Nevíte kam s ním? Bohužel na odlehlých místech můžeme občas vidět odložené, vybrakované a zdevastované bezprizorní vraky aut s vytlučenými okny. Takové řešení problému je rozhodně nevhodné. Vraky ohrožují životní prostředí, obsahují nebezpečné kapaliny. Využijte proto možnosti, nechat nepojízdné vozidlo zlikvidovat ekologicky. Automobil budete stejně muset dříve nebo později odhlásit a to nebude možné bez potvrzení o jeho ekologické likvidaci. Potvrzení o likvidaci budete předkládat na odboru dopravy při odhlášení vozu z evidence registru vozidel. Nezapomeňte při odhlášení odevzdat registrační značky.
Při likvidaci bude vozidlo rozebráno a rozděleno na jednotlivé komponenty.
rezavé vozidlo
Nevíte jak na to?
Na internetu naleznete firmy, které se likvidací zabývají. Přečtěte si potřebné informace o tom, jak celá likvidace bude probíhat.
Je už vaše vozidlo úplně nepojízdné nebo máte doma vrak a nevíte jak se s autem na likvidaci dopravit? Využijte možnost odtahu od firmy, kde budete vůz likvidovat. Tuto odtahovou službu poskytuje převážná většina z nich.
Jak to bude s cenou za likvidaci?
Ekologická likvidace je zdarma. Naopak za vrak můžete obdržet ještě nějakou korunu. Je to možné pokud autovrak nabídnete k výkupu. Než vrak k odkupu nabídnete, zjistěte si, jaký typ vozu provozovna vykupuje. Zjistíte, že většina provozoven vykoupí vrak jakékoliv značky a poškození. Tato vozidla se vykupují na náhradní díly.
rezavé auto
Co budete potřebovat?
Předložíte platný občanský průkaz, velký technický průkaz od vozidla. Dále nahlásíte typ vozidla a karosérie a VIN kód. V případě, že nebudete likvidaci provádět osobně, vámi vyslaná osoba bude od vás potřebovat plnou moc. Některé provozovny vám v rámci likvidace poskytnou zdarma i zařízení odhlášení vozidla z registru.