Na finanční dno se může propadnout kdokoli

Problémy s penězi se mohou dotknout každého z nás, a to dokonce i lidí, kteří se na první pohled tváří, že jsou velice svědomití a za všech okolností myslí na zadní vrátka. Vždyť neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, a tak se problémy čas od času nevyhnou nikomu z nás.
mince a čas.jpg

Mnoho lidí, kteří ještě nikdy něco podobného nezažili, vám řekne, že jich se podobné finanční problémy netýkají, protože si pravidelně vytvářejí finanční rezervu. Ta přirozeně funguje jako jakýsi nárazový polštář, který zbrzdí váš pád v případě, že dojde na nečekané okolnosti.

Problém je ovšem v tom, že můžete mít, jakou finanční rezervu chcete, ale pokud na vás osud udeří razantně, tak ani ta vám nepomůže. Stačí, když se z ničeho nic nahromadí několik finančních problémů najednou.

U vás v domácnosti může dojít k nějaké katastrofě jako je vytopený byt, výbuch plynového kotle anebo vám třeba může střechu odnést vichřice. A taková nová střecha může být otázkou výdajů v řádu desítek až stovek tisíc korun. A pokud se k takové katastrofě přidají navíc i táhlé zdravotní potíže anebo propuštění ze zaměstnání, tak je rázem zaděláno na velký problém.

Na finančním dně se tak snadno může ocitnout i člověk, který byl dříve přesvědčený o tom, že právě jeho se žádné problémy netýkají. A jen málokdo z nás je pojištěn tak dokonale a neprůstřelně pro všechny případy, že za něj vše vyřeší pojistka. Většina lidí je totiž pojištěna jen na několik málo možných situací. A většina pojišťoven je natolik důkladná v hledání důvodů, proč vám nemohou pojistku vyplatit, že jen málokdy něco dostanete.
euro centy.jpg

Pokud tedy opravdu narazíte až na samotné finanční dno, tak je zde několik málo možností, co podniknout. Za prvé se můžete obrátit na své příbuzné a přátele s prosbou, zda by vám potřebné peníze krátkodobě nepůjčili. A pakliže nikoho ochotného nebo majetného ve svém okolí nemáte, tak nezbývá, než si vzít klasickou půjčku.