Jak na s.r.o. firmu

Můj kamarád vždycky chtěl nějakou firmu. Musel si zjišťovat, kolik stojí založení s.r.o. Protože můj kamarád, když chtěl firmu, tak musela být jedině firma sro. a stále nevěděl, kolik založení s.r.o. vůbec stojí. Zjišťoval si všechny informace na internetu, ale opravdu nikdy tam je našel takovou odpověď, která by ho uspokojovala.

Hlídejte si statistiku firmy.

Zeptal se tedy svého otce na podrobnosti, protože jeho otec kdysi měl firmu s.r.o., jenomže jeho otec byl už tak nemocný, že mu to už moc nemyslelo. Takže bohužel můj kamarád u svého otce žádnou radu nenašel. A zkoušel to tedy u svého strýce, který sice vlastní malou firmu, ale moc mu nevydělává tak, jak bych si přál. Takže si myslím, že kamarád bude na formu sám. Nejlepší pro to bylo, kdy si můj kamarád najal právníka, který se vyzná v tom, jak se zakládá s.r.o. Právníci mu řekli, kolik stojí založení s.r.o. a kamarád z toho docela byl dost nešťastný. Vůbec tomu nerozuměl, že ta cena je taková. Řekla jsem mu, že už to tak chodí a že by to měl respektovat, pokud chce mít vlastní s.r.o. firmu.

Každý chce úspěch.

Kamarád řekl, že si dá ještě tak měsíc na rozmyšlenou. Nakonec se tedy rozhodl, že se na to vykašle a raději bude zaměstnanec. Abych pravdu řekla, tak si myslím, že můj kamarád udělal dobře. Takhle alespoň se nikdy nezadluží a bude vždycky vědět, že bude mít nějakou práci, protože když jste zaměstnanec, tak nemusíte myslet na žádné dluhy firmy, které firma má. Jako zaměstnanec budete pobírat pouze výplatu a nebo některé bonusy a nemusíte se zajímat, kolik stojí založení s.r.o. firmy. Nebo pokud vy už firmu s.r.o. máte, tak jistě víte, jak to všechno chodí a že to není jenom procházka růžovým sadem. Čím větší a lepší firmu máte, tak je logické, že taky toho bude více na vaši zodpovědnost. taky musíte hlídat finance a všechny schůzky a akce firmy. Takže pokud vás zajímá, kolik stojí založení s.r.o., tak si vždycky dejte nějakou rezervu, ať nejste pak nemile překvapení.

Publikováno v Nezařazené