Zdraví plodu na prvním místě

Medicína prodělala za poslední desetiletí významné pokroky ve všech svých odvětvích. Není tomu jinak ani v porodnictví a prenatální péči. Různé přístroje a druhy vyšetření dokáží odhalit případné zdravotní potíže nebo vývojové vady už u malého plodu.
Fetální medicína
Název „fetální medicína“ nezní příliš hezky, ale je potřebný a užitečný pro ještě nenarozená miminka, protože jim pomůže s tím, aby jejich start do života byl po všech stránkách ideální.
obličej na břiše
Co všechno tedy v centru, zabývajícím se fetální medicínou, umí odhalit? Soustředí se především na zjištění případných vad a s tím souvisejícím medicínským postupem, který by vedl k odstranění či zmírnění vady. Ultrazvuk jako takový sleduje, jak plod roste. Dnes není problém zahájit příslušnou léčbu ještě nenarozeného dítěte. Navíc, toto vyšetření plodu nijak neublíží ani ho neohrozí na zdraví, stejně je tomu tak i u matky, pro kterou se nejedná o žádné bolestivé vyšetření. Po celou dobu těhotenství je pak dítě pod neustálou kontrolou a jeho vývoj je pečlivě sledován až do samotného porodu.
pupeční šňůra
Co všechno umí odhalit?
Nedostatek červených krvinek je možné odhalit odběrem krve a plodové vody. Pak následuje vhodná léčba.
Amniocentéza
Není nic neobvyklého, že lékaři doporučují odběr plodové vody, která je cenným zdrojem informací o zdraví nenarozeného dítěte, dokáže tak v raném stádiu odhalit např. Downův syndrom nebo rozštěp.
Screening
Moderní způsob vyšetření plodu, který dokáže odhalit případné vady týkající se vývoje a růstu. Pro samotné matky je také velice užitečný, zjistit se díky němu dá porucha štítné žlázy.
Cílem všech těchto vyšetření není nic jiného, než narození zdravého dítěte a pro matku prožití pokud možno bezstarostného těhotenství. Není přece nic hezčího, než se těšit na zdravé a pro každou matku do nejdokonalejší dítě na celém světě.