Vše pro bazén

Zchlazení se v horkých dnech ve vodě dokáže navodit příjemnou atmosféru a úlevu od stresu. Pokud nechceme vyjet s rodinou nebo přáteli k rybníku, přehradě nebo jen řece, můžeme volit bazén na zahrádce. Klid, pohoda a sluneční paprsky, které nás hřejí na tváři jsou důvody k úsměvu. Pokud zrovna ty plánuješ pořízení bazénu na zahrádku nebo do vnitřku domu, neobejdeš se bez ošetření vody.

skok do bazénu

Bez bazénové chemie se neobejdeš. Na trhu je tisíce produktů, které nám mohou pomoci udržet vodu krásně čirou a přesně takovou jaká má být. Bohužel ne vždy volíme ty správné přípravky na údržbu, které potřebujeme. Musíme dbát na to, aby se nám ve vodě netvořil žádný prales, takže nevítané řasy musí pryč a co lépe, je fajn předejít jejich vzniku. PH faktor musíme hlídat, protože když je moc vysoké budou nás pálit oči i pokožka. Nehledě na to, že veškeré bazénové vybavení tím trpí též. Moc nízké pH nám zase způsobí trvalou škodu například na kovových schůdkách a podobné. Nízké pH je kyselá voda a příliš vysoké značí zásaditost vody. PH by se mělo pohybovat v rozmezí mezi 6,8 – 7,4. Nezapomínejme ani na chlór do bazénu, ten se prodává buď kapalný nebo sypký.

girl - water

Bazén nám přinese mnoho radosti, ale pokud nezvládáme jeho údržbu, tak i mnoho starostí. Musíme pevně dodržovat ošetření vody tak, aby nám nic nebránilo ve vodních radovánkách. Takové děti jsou velmi náchylné na různé kožní problémy a alergie. Samozřejmě se to týká i dospělých jedinců, nicméně dítě má vždy o něco horší imunitu, jelikož je tělo ve vývinu. Nechceme vystavovat riziku ani sebe a ani své nejdražší. Proto velmi opatrně vybírejte, co vodě opravdu prospívá a činí jí úžasnou relaxační pomůckou.

Blíží se léto a nikdo neví, jak to bude se situací COVID-19 dále. Pokud se dostaneme opět do takzvaného lockdownu, příjemným zpestřením nám bude voda, do které můžeme skočit, nebo se jen opalovat na lehátku se zmrzlinových shakem v ruce. Jste spíše aktivní plavci nebo rádi lenošíte?