Péče o klimatizaci

Před několika lety jste měli úplně ten nejlepší nápad na světě a pro horká léta jste si pořídili klimatizaci. To je super věcička, která nám v horku pomáhá udržovat doma teplotu přijatelnou pro život. Jenže jako vše, se i tato super věc opotřebovává a potřebuje určitou pravidelnou údržbu a péči.
střecha haly
Možná jste domácím kutilem, tak si říkáte, to zvládnu sám. Pustíte se do práce, chcete přeci pouze vyměnit filtr v klimatizaci. Vyměníte, zapnete, chvilka napětí a klimatizace nic. Tak co teď? Pustíte se do toho s vervou znovu, tu něco odpojíte, odšroubujete, tu pročistíte, když dojde na skládání, už ani nevíte, co kde bylo. Nechcete se nechat před rodinou zahanbit, tak hrdinně skládáte dál. A je po chvíli složeno. Super. Jenže po zapnutí Vám klimatizace dělá přesný opak toho, co má, místo aby chladila, tak topí. Tak znovu rozebrat, pošťourat se a složit. Zase zbylo několik šroubků, no co, asi tam nejsou potřeba. Zapnete a čekáte, co se stane. Již nejste tak v klidu, jste trochu nervózní a čekáte, co se bude dít. A ono nic. Zkusíte znovu zapnout a vypnout, zase nic.
klimatizace na fasádě
S těžkým srdcem přiznáváte, že na odbornou práci je třeba odborníků, proto zvedáte telefon, hledáte kontakt a voláte o pomoc servisní službě. Ti brzy dorazí. A po svém příjezdu zůstávají v šoku, co jste to té nebohé klimatizaci vyvedli, vždyť takto nemá šanci fungovat a navíc Vám sdělí, že jste měli víc štěstí, než rozumu a nevyhořel Vám dům. Servisní firma po Vás napraví napáchané škody, vymění filtr a pro příště Vás upozorní, že odbornou práci mají dělat odborníci. Váš kutilský pokus o ušetření pár korun za servis Vás vyšel o mnoho dráž. No, chybami se člověk učí, příště již budete chytřejší.
Klimatizace si opět spokojeně přede, jako kotě na břiše matky. Vy se nepečete ve vlastním domě a ve vlastní šťávě. Vše je, jak má být.