Aby nebylo zle

Život je, jak známo, nezbytné financovat. Tento není zadarmo a pomalu za všechno, co během něj člověk získá nebo využije, se musí zaplatit. A to obvykle finančními prostředky, jimž se u nás říká peníze.

Chcete to nebo ono? Jistě, můžete to mít, ale stojí to tolik a tolik. Máte takové peníze a jste ochotni je vynaložit? Pokud ano, je to vaše. A pokud ne, máte zkrátka smůlu.

Tak už to v životě chodí.

EU peníze

Jenže co když se objeví člověk, který sice peníze nemá, ale dotyčnou věc, zboží nebo službu, potřebuje? Co když se objeví podnikatel v zoufalé situaci, který potřebuje vložit nějaké peníze do svého podniku, jenže nemá žádné volné prostředky k dispozici?

Pak už se dá jedině strádat a třeba i krachovat, nebo se to dá vyřešit půjčkou. A jistě se shodneme na tom, že půjčka je lepší volbou.

A tak se o půjčky nejednou žádá. Ovšem nejednou bezvýsledně, protože finanční instituce, jež takovou pomoc nabízejí, požadují, aby zájemce o půjčení si spolehlivě prokázal, že bude splácet. Tedy že tak bude ochoten činit a že si na splátky i vydělá.

eura finance

Ovšem jak má svoji solventnost prokázat někdo, kdo je naprosto na dně, že? To je nejednou zhola nemožné. A proto je vlastně dobře, že máme kromě klasických bankovních půjček i jejich alternativu zvanou americká nebankovní hypotéka Hypotéka bez registru. U té se totiž solventnost žadatelů zase až tak přísně neprověřuje, ba dá se tu často i tolerovat nějaký ten zájemcův nedostatek. Ani vcelku nízké příjmy, ani nějaký záznam v registrech dlužníků nebo něco podobného nemusí být na překážku poskytnutí klidně i hodně velké půjčky. A sice proto, že zde se zaručuje splacení všeho, co se má splatit, zástavou žadatelovy vlastní nemovitosti. A kdo takovou zástavu dokáže nabídnout, ten má prakticky vystaráno. Tomu se tady půjčí, a to velmi flexibilně a za výhodných podmínek. A proč by se tonoucí tohoto pomyslného stébla nechytil?