​​​​​​​Elektrická kytara má co nabídnout

Výběr nástroje

Hudebních nástrojů máme celou řadu, přičemž hra na nich baví mnoho lidí a může sestát koníčkem i Vás. Jestliže přemýšlíte nad tím, jaký nástroj zvolit, tak nejprve je dobré si alespoň ty základní poslechnout a zjistit si o nich informace. Jakmile Vás nějaké zaujmou či máme jasného favorita, tak je dobré si daný nástroj vyzkoušet na vlastní kůži a zjistit, jestli Vám opravdu sedne a chcete na něm hrát. Mnoho lidí zaujme kytara, protože na ni se dá hrát při různých příležitostech a její tón umí zaujmout.

elektrická kytara

Řada významných písniček by bez ní ani nevznikla. Kromě té klasické je tu také elektrická, jenž řadíme mezi velmi oblíbený typ. Můžeme hrát klasické žánry, ovšem potom jsou tu i speciální určené třeba pro rock, jenž dosahují specifických tónů. Pro začátečníka je však vhodný univerzálnější typ, na kterém se naučí a až potom třeba přejde na speciální typ, přičemž před tím si rozmyslíte, jakým směrem se chcete ubírat.

Efekty zvuku

Základem je u každého nástroje je správné naladění, protože bez něj nebude hrát nástroj správně, což pro učení rozhodně není nic vhodného, což bychom měli svěřit odborníkovi. Ke kytaře je vhodné mít zesilovač, aby se zvuk hezky šířil do okolí. Je dobré si o zvuku zjistit alespoň základní informace, jak se s ním dá pracovat a podobně, protože u elektrických kytar je to dost důležité.

dívka s kytarou

V pokročilejší úrovni můžeme využívat kytarových efektů, jenž získáme pomocí kytarových pedálů. Hezkým příkladem je OCD Fulltone v2. Od tohoto výrobce se jedná o jednoho z nejvýznamnějších zařízení. V2 nám označuje druhou verzi, přičemž ta má oproti té předchozí řadu výhod. Má totiž vylepšený obvod s lepším bypassem, což zkušený hráč skutečně pozná. Tento kytarový efekt nás něco bude stát, ovšem jestliže se hraní věnujete, tak si jej užijete, a proto jistě s touto investicí rozhodně budete spokojeni.