Dnes najdeme ve hračkářstvích stovky druhů stolních her s různými tématy, různých značek i názvů. Vybere si snad úplně každý, děti, dospělí, inteligentní i ti, kteří pouze touží po zábavě. Pár her se ale neodmyslitelně zapsalo do našich hlav a předávají se po generacích. Jaké to jsou?
hra mahjong
Scrabble
Hra, která pořádně prověří Vaši slovní zásobu. Jedná se o skládání slov z omezených písmen. Pokud Vás tato hra zajímá, podrobnější informace o této hře najdete na .

Carcassonne
Možná se jedná o nejoblíbenější deskovou hru na světě. Hráči vytvářejí nová území stavěním hradů, cest a luk. Umísťují zde své rytíře nebo mnichy. Rozšiřováním svého území získávají hráči body. Na konci hry je vítězem člověk s největším počtem bodů. Hra se dá zakoupit rovnou v celé sadě nebo se dají dokupovat různá rozšíření.

Osadníci z Katanu
Noví osadníci ve hře obsazují celý ostrov. Staví cesty, města a osady. Těží potřebné suroviny pro jejich stavbu. Jedná se o strategickou hru, která se dá hrát nejlíp v počtu 3-4 hráčů. Má velice variabilní hrací plán, pokaždé může být sestaven jinak. Můžete také pomocí pirátů škodit ostatním spoluhráčům. Cílem je získat minimálně deset bodů za postavená města a vesnice.
hra Carrom
Activity
Jedná se o hru, která se hraje ve dvojicích. Je tedy potřeba mnohem větší množství hráčů, aby hra byla zábavná. Jeden z dvojice si vytáhne kartičku a poté musí splnit úkol na ní. Jeho spoluhráč musí hádat, o co se jedná. Jsou zde činnosti jako kreslení, předvádění zvířat a činností nebo popisování. Za splnění úkolů se můžete posunout na hrací ploše. První v cíli soutěž vyhrává.

Dobble
Malá, kompaktní hra, ideální na cestování. Každý hráč má nějaké kartičky. Na odpočet se kartičky otočí a hráči hledají stejné symboly. Kdo je najde první, bere všechny karty. Cílem je získat všechny. Hra vhodná pro rozvíjení všímavosti dětí.

Jaká je Vaše nejoblíbenější stolní hra?