Toužíte-li po větším bytě, ale nemůžete si ho dovolit, je tu ještě jedno řešení, které je daleko levnější a s trochou snahy se na něj dá ušetřit.

Můžete bydlet ve větším bez stěhování

Kdo si chce dnes koupit velký byt, musí mít hodně velkou výplatu, zvláště pak ve větších městech. Specialitou je pak naše hlavní město, kde si už vlastní obydlí může dovolit opravdu jen málokdo. Valná část obyvatelstva bydlí docela dobře, i když třeba v panelácích. Ovšem hodně z nich si stěžuje, a to celkem právem, na nedostatek obytného prostoru. Byty v panelácích jsou docela malé a jsou ještě menší, když se vám narodí potomci. Dají se ale trochu rozšířit, i když zadarmo to nebude.

Skřín ve stěně

V případě, že si tipujete přestavbu, můžete hádat ještě jednou. Přestavba není v panelových domech obvykle možná, a to i když si pořídíte dva byty vedle sebe. Jejich spojení je problematické. Mnohem levnější, i když ne tak účinné, je koupě vestavěných skříní na míru. Ty se mimo jiné vyznačují hlavně tím, že jejich velká část není venku, ale je situována uvnitř stěny, díky čemuž nezabírá tolik potřebné místo v bytě.

Otázka je, jestli vůbec stojí za to si takový nábytek kupovat. Záleží na tom, kolik byste si představovali, že byste tím ušetřili prostoru. Něco málo určitě ano, ale jestli si myslíte, že díky novému nábytku budete mít najednou navíc několik metrů čtverečních, tak jste mimo. I tak se ale skříně vyplatí, jelikož jsou daleko efektivnější, než standardní varianty. Můžete si zvolit, styl otevírání, počet poliček a samozřejmě i velikost a použitý materiál. Navíc se můžete zásadním způsobem podílet i na designu.

Vysloužilé skříně

Mnoho výrobců nábytku dnes nabízí svým klientům možnost podílet se více na celkovém výsledku. To neznamená, že byste si kvůli novým skříním museli dělat brigádu někde na dílně. To vůbec ne. Můžete ale pomocí speciálního softwaru určit, jak finální produkt bude vypadat. Program je to většinou velice jednoduchý a i kdybyste si s ním nevěděli rady, vždy bude po ruce někdo, kdo vám pomůže. Díky tomu si můžete vytvořit nábytek takřka úplně dle svých představ.