Moderní a ekologické osvětlení v podobě LED zářivky

LED zářivky vykazují nejen značnou úsporu energie, vynikají životností. Podstatnou roli hraje úhel rozptylu světla, tj. jestliže bude mít zářivka chladné neboli modré světlo nebo naopak teplou, tj. žlutou barvu. Chladné světlo je ideální na podporu prostředí, tj. vhodné do pracovny, koupelny apod. Oproti tomu žluté odstíny navozují pocit klidu, relaxace.

stropní zářivky

Pokud je vyžadováno osvícení jen části interiéru, jako je například roh https://slovnik.seznam.cz/en-cz/%3Fq%3Droh místnosti či obývací stěna, jídelní stůl apod., tak v tomto směru je vhodné zvolit světelný zdroj v podobě LED zářivky s menšími světelnými úhly.

Lze vybírat LED zářivky z řady kvalitních výrobců. Stejně tak je možno si v rámci sortimentu zvolit zářivky pro domácí či profesionální užití.

Provozní a technické výhody LED osvětlení

LED diody mají bezprostřední náběh svitu. Předností je extrémně dlouhá životnost. Vliv na kvalitu a životnost nemá časté spínání. Maximální odolnost vůči nárazům.

Mezi technické priority náleží, že se jedná o nejekologičtější a zároveň nejúspornější zdroj svícení. LED technologií je možné nahradit veškeré druhy osvětlení. Pozitivní stránkou je, že ani ke konci životnosti nepřestávají svítit, dochází pouze k úbytku svítivosti.

zářivka v ruce

Bezpečnost LED technologie

Zářivky obsahují minimum toxických prvků. Osvětlení, které je odolné vůči vibracím. Jelikož minimálně zahřívají, je eliminace rizika popálení.

Zajímavostí LED osvětlení zajisté je, že světelný paprsek lze směrovat bez užití vnější soustavy. Svítí v preferované barvě bez použití filtrů. Při stmívání nedochází ke změně teploty barvy.

LED osvětlení a LED světla je možno použít v různých kombinacích a do různých interiérů. Ať už se jedná o byty, domy, hotelová a restaurační zařízení, dále také jako provozní osvětlení. Jsou i typy určené pro venkovní osvětlení. Osvětlení s mírně vyšší pořizovací cenou, ale z dlouhodobého hlediska je tato varianta bezkonkurenční.