Každý živý tvor má v přírodě své místo, které by mu nikdo neměl upírat. Na planetě Zemi nejsme jenom my lidé, patří sem i další živočichové. Ovšem když se vedle sebe vyskytují lidé a živočichové, ne vždy to klape. A tak jsou tu tvorové, které si lidé oblíbili a třeba je i přímo chrání nebo chovají, jsou tu zvířata, se kterými se lidé bez (větších) problémů snášejí. Ale jsou tu i tvorové, které lidé v oblibě nemají. Někdy jsou tito lidem nepříjemní a někdy dokonce škodící. A pak je pochopitelně vyháníme ze své blízkosti, nebo je dokonce likvidujeme, abychom předešli tomu, co nám není po chuti.

černá myš

Určitě si umíte představit, proč nemáme doma, v restauracích, obchodech, skladech potravin a dalších objektech a v nejbližším okolí rádi hlodavce. Tito dokážou napáchat škody na majetku, nejsou zrovna čistotní, a navíc u nich hrozí, že nás nakazí nějakou nepříjemnou nemocí, kterou přenášejí. To už nejsou ty užitečné pokusné myši z laboratoří. Myši, krysy, potkani a podobní tvorové nám v blízkosti našich domovů nevykouzlí na tvářích úsměv jako kreslený Mickey Mouse.

Ovšem stejně tak nám může být nepříjemný i daleko drobnější hmyz. Všichni víme, jak svědí či přímo bolí štípnutí od včely nebo vosy, víme, že je i jediné takové bodnutí rizikové pro alergické lidi a ve větším počtu to může ohrozit i život leckoho zdravého. A když se nám tedy někde doma usídlí vosy, je zle. A příjemné rozhodně nejsou ani štěnice, ani mravenci či jiná podobná havěť.

myš černá

Venku ať si klidně žijí, ale doma je nechceme. A jak se k nám proto takoví tvorové přiblíží nebo jakmile se u nás doma zabydlí, chce to s nimi zatočit formou deratizace a dezinsekce https://www.praha-deratizacnisluzby.cz/, tedy odborného hubení. Odborný zásah má totiž tu přednost, že je jednak účinný a jednak pro nás skutečně bezpečný. Kdybychom se laicky pokusili vyhubit hlodavce, zřejmě se nám to nikdy nepodaří dokonale, protože se tito rychle množí, a možná bychom se někdy chytili do pastičky i my sami, a kdybychom šli sami na vosí hnízdo, skončíme zřejmě hodně opuchlí. A to přece nemáme zapotřebí.